קידום אורגני SEO איכותי לאתר שלכם

קידום אתרים במנועי חיפוש הוא נושא חשוב לכל בעל עסק אינטרנטי. הרי התנועה לאתר מגיעה בעיקר מחיפושים בגוגל, וככל שהאתר מופיע בעמודים הראשונים בתוצאות החיפוש, כך מספר המבקרים בו יגדל. אולם קידום אתרים לצורכי שיווק באינטרנט הוא תהליך לטווח ארוך, ודורש סבלנות והתמדה.

קידום אורגני בגוגל SEO

מהו קידום אורגני של אתרים? 

קידום אורגני של אתרים (SEO) הוא תהליך של שיפור אתר האינטרנט כך שידורג גבוה יותר בתוצאות החיפוש האורגניות (טבעיות) של גוגל ויקל על שיווק באינטרנט. השאיפה היא שהאתר יופיע בעמוד הראשון של תוצאות החיפוש עבור מילות מפתח רלוונטיות. כדי להשיג זאת, יש לבצע אופטימיזציה של תכני האתר וקוד ה-HTML שלו, כך שיהיו ידידותיים לגוגל.
ההמלצות העיקריות הן: יצירת תוכן איכותי וייחודי, שיפור ניווט וחוויית המשתמש, קישוריות פנימיות בין דפי האתר, הקפדה על מהירות טעינה ועוד. קידום אורגני הוא תהליך הדרגתי שיכול לקחת חודשים ואף שנים. אין "קיצורי דרך" והצלחה בו מחייבת סבלנות והשקעה לאורך זמן.

ההבדלים בין קידום אורגני לפרסום בגוגל

פרסום בגוגל (Google Ads) הוא פרסום ממומן בעוד קידום אורגני בגוגל הוא שיטה לשיפור דירוג אורגני ללא תשלום ישיר לגוגל. הפרסום הממומן מתבסס על תשלום לחיצה לגוגל, כאשר המפרסם קובע את התקציב ואת מילות המפתח. קידום אורגני דורש אופטימיזציה (שיפור יעילות האתר מתבטא: שיפור מבנה הפנימי של האתר, שיפור זמני טעינת האתר, שיפור תוכן או כתיבת תוכן) של האתר עצמו כדי לשפר את הדירוג בתוצאות חיפוש אורגניות לפי קריטריונים של גוגל. בעוד פרסום בגוגל יכול ליצור חשיפה מהירה, דירוג אורגני טוב הוא בדרך כלל איכותי ויציב יותר עם עלות להמרה נמוכה יותר. מומלץ כיום לשלב בין שתי השיטות.

בתוך כמה זמן אתר משפר דירוג?

אין מענה חד-משמעי לשאלה כמה זמן לוקח לקדם אתר בגוגל. זה משתנה מאתר לאתר, ותלוי בגורמים רבים כמו גיל האתר, כמות ואיכות התוכן שבו, תחרותיות הענף ועוד. בדרך כלל, עבור אתר חדש יש לצפות לתקופת המתנה של 3-6 חודשים בטרם יראה שיפור משמעותי בדירוג. אתרים בתחומים תחרותיים יכולים להידרש להמתנה ארוכה אף יותר של עד שנה עד שיתחילו לטפס בעמוד התוצאות. אם מדובר באתר קיים שמתבצעת בו אופטימיזציה מחדש, ניתן כבר להבחין בשיפורים תוך חודשיים-שלושה. אך שוב, התהליך ההדרגתי יכול להימשך חודשים ואפילו שנים נוספות.

טיפים לקידום אורגני מהיר ואיכותי 

כדי לקצר ככל האפשר את התקופה של קידום בגוגל, יש מספר צעדים שיכולים לסייע:

תוכן איכותי וקישורים חיצוניים 

הדגש העיקרי צריך להיות על יצירת תוכן איכותי, מקצועי, ובעל ערך לקורא. דרך אחרת לצבור סמכותיות ודירוג גבוה היא קבלת קישורים מאתרים חיצוניים איכותיים.

מילות מפתח ואופטימיזציה פנימית

יש לוודא הטמעה נכונה של מילות המפתח החשובות בדפי האתר, כולל כותרת הדף, תתי-כותרות, טקסט גוף ותגיות Meta (קודים מוסתרים בדף המספקים מידע על התוכן למנועי חיפוש). גם שיפור הניווט והקישוריות בין הדפים עצמם מגדילים את סיכויי ההצלחה. 

קידום אורגני בגוגל SEO

תשתית טכנית תקינה 

דאגה למהירות פעולה גבוהה, זמני טעינה קצרים וחווית משתמש טובה חיוניים לדירוג האתר. גם אבטחת האתר בפרוטוקול HTTPS מסייעת. יש לתקן שגיאות ובעיות טכניות בקוד אם קיימות.

אסטרטגיית תוכן ומילות מפתח

על מנת לנצל כמה שיותר את ההשקעה בתוכן, כדאי לתכנן מראש אסטרטגיית תוכן עם מילות מפתח ונושאים שעליהם כותבים. יש לבחור תחומי נושא ליבה שאליהם מכוונים את רוב התוכן.

שיווק תוכן ברשתות חברתיות

אחת הדרכים היעילות לקדם תוכן חדש ולמשוך קהל חדש לאתר היא שיווק אקטיבי ברשתות חברתיות. כדאי להשקיע בקמפיינים ממומנים לכל הפחות בתחילת הדרך, על מנת לייצר חשיפה ראשונית טובה.

ניטור ומדידה

חשוב לעקוב אחר התקדמות הקידום באופן שוטף באמצעות כלים לבדיקת דירוג אתרים וניתוח נתוני תנועה. המדידה מאפשרת איתור בעיות וחוסרים, ושיפור מתמשך על בסיס נתונים. 

סבלנות והתמדה 

כאמור, SEO הוא הוא כמו ריצת מרתון. גם אם התוצאות מאכזבות בהתחלה, חשוב להתמיד ולא לוותר. עם זאת, יש לדעת מתי לשנות כיוון או אסטרטגיה אם מזהים שמשהו אינו עובד.

הדובדבן של סטטוס 

קידום אתר אורגני בגוגל דומה לריצה. יש כאלה שיספרו לך, אנחנו יכולים לגרום לך לרוץ מהר. מה שהם לא מספרים לך זה שמדובר בריצה למרחקים קצרים. אנחנו בסטטוס, רוצים לרוץ איתך יד ביד למרחקים ארוכים. 
כדי לרוץ למרחקים ארוכים צריך להיות מוכן לעבוד קשה, להשקיע שעות רבות במחקר מילות מפתח, אופטימיזציה לאתר וכתיבת תוכן איכותי (SEO). ביצירת קמפיין תקבלו מאיתנו ללא תוספת מחיר 7 כלים נוספים לניהול וקידום האתר.