מהי מהירות טעינת אתר? ומדוע הוא חשוב לקידום האתר שלך?

בעידן הדיגיטלי הנוכחי, נוכחות אינטרנטית חזקה הכרחית להצלחת כל עסק, קטן כגדול. למרבה הצער, רבים מבעלי העסקים אינם מודעים לחשיבות גורמים טכניים מסוימים, שיכולים להשפיע רבות על מידת ההצלחה של הנוכחות המקוונת שלהם. אחד מהם הוא מהירות טעינת האתר. מהירות טעינה איטית יכולה להרוס את בניית האתר וקידומו. להלן הסבר מפורט על מהי בדיוק מהירות טעינת אתר, מדוע היא חיונית להצלחת העסק ברשת, וכיצד ניתן לשפר אותה.

מהירות הטעינה משפיעה על שביעות רצון המשתמשים

מהירות הטעינה משפיעה רבות על שביעות רצון המשתמשים באתר. משתמשים נוטים לאבד סבלנות אם האתר נטען באיטיות וממתינים בממוצע רק מספר שניות ספורות עד שהם נוטשים אותו. על פי מחקרים, 40 אחוז מהמשתמשים יעזבו אתר שנטען יותר משלוש שניות. ככל שהאתר נטען מהר יותר, כך גדלה שביעות הרצון של המשתמש וסביר יותר שהוא ימשיך לגלוש ואף לחזור לאתר בעתיד. מכאן שמהירות טעינה היא אחד הגורמים המרכזיים לשמירה על שביעות רצון הלקוחות באתר. כמו כן מהירות טעינה משפיעה על קידום אורגני של האתר 

Website loading speed

מהירות טעינה משפיעה על דירוג במנועי חיפוש

כאשר מתייחסים לקידום אתרים במנועי חיפוש, מהירות הטעינה היא אחד הגורמים החשובים ביותר שישפיעו על  תוצאות מיקום האתר בעת קידום אורגני. גוגל, לדוגמא, הצהירו כי מהירות האתר היא אחד מהאינדיקטורים המרכזיים המשפיעים על דירוג האתר בעמוד תוצאות החיפוש שלהם. ככל שהאתר ייטען מהר יותר, כך יעלה סיכוייו לדירוג בעמודים הראשונים. לעומת זאת, אתרים עם מהירות טעינה איטית צפויים לספוג עונשין ממנועי החיפוש ולרדת בדירוג בהדרגה.

מהירות טעינה חשובה למכשירים ניידים

מהירות טעינת אתר היא קריטית עבור משתמשים הגולשים ממכשירים ניידים כמו טלפונים חכמים וטאבלטים. בימינו, יותר ויותר אנשים גולשים באינטרנט דרך מכשירים ניידים, ולעיתים זו אף הדרך היחידה שבה הם גולשים ברשת. הבעיה היא שבמכשירים אלו, מהירות העיבוד והגלישה נמוכות יותר, ולכן הם רגישים הרבה יותר לאתרים עם מהירות טעינה איטית. אתר שנטען לאט מדי עלול לגרום לנטישה גבוהה מאוד של משתמשי הנייד ואף למנוע מהם מלהגיע כלל לתכנים שבאתר.

איך בודקים מהירות טעינת האתר?

ישנם כלים רבים שדרכם ניתן לבדוק את מהירות האתר.
1. כלי חינמי של גוגל שבו ניתן לבדוק ולנתח מהירות טעינה של האתר שלכם עבור דפדפנים ומכשירים ניידים. Google PageSpeed Insights פשוט מדביקים את הקישור של האתר שלכם ומקבלים תוצאה.

2. כלי נוסף שהוא אומנם מאפשר לקבל נתונים טובים יותר בתשלום אך גם החינמי שלו ממש מצויין, GTmetrix
כלי לניתוח מהירות וביצועי אתר, ומספק דוחות מפורטים והמלצות לשיפור מהירות אתר

3. רוצים לדעת איך גולשים ממקומות שונים בעולם חווים את האתר שלכם? זה הכלי שמתאים עבורכם Pingdom Speed Test

4. עוד כלי שמאפשר בדיקות ממדינות ומיקומים שונים בעולם SpeedVitals TTFB Test

Website loading speed

איך משפרים את מהירות טעינת האתר

אופטימיזציה לקוד ותמונות

בעת קידום אתרים יש לוודא שקוד האתר עבר אופטימיזציה ככל הניתן – הסרת קוד מיותר, ייעול קריאות מסד נתונים ועוד. בנוסף חשוב לדאוג שהתמונות באתר עברו אופטימיזציה ודחוסות היטב לגודל קטן יחסית.

אחסון ופריסת שרתים נכונה 

האתר צריך להיות מאוחסן על שרת איכותי עם רוחב פס טוב, ואם יש עומס גבוה ניתן לפרוס אותו על מספר שרתים. שימוש ברשת תוכן מפוזרת יכול גם כן לשפר בצורה ניכרת את מהירות הטעינה.

שימוש בטכנולוגיות מתקדמות

ניתן להשתמש בטכנולוגיות כמו AMP או Facebook Instant Articles של פייסבוק שמאפשרות לאתר לעבור רנדור ואופטימיזציה בצד המשתמש ובכך לשפר משמעותית את מהירות הטעינה.

מדידה שוטפת של הביצועים

חשוב למדוד באופן שוטף את מהירות הטעינה של האתר ומדדים נוספים כמו שיעור נטישה. כך ניתן לזהות בעיות ו"צווארי בקבוק" ולטפל בהם במהירות.

מהירות אתר וורדפרס 

וורדפרס היא אחת ממערכות ניהול התוכן הפופולריות והנפוצות בעולם להקמת אתרי אינטרנט. מהירות אתר וורדפרס היא קריטית לחוויית המשתמש ולהצלחת האתר.
קיימות מספר דרכים לשפר את מהירות הטעינה של אתר וורדפרס, ביניהן: הטמעת פונטים, אייקונים, אופטימיזציה לקוד ולמדיה באתר, שימוש בפלאגינים וכלי קידום מהירות, שדרוג השרת והמארח של האתר ועוד. 

הדובדבן של סטטוס 

אנו בסטטוס מציעים שירותי בניית אתרים בוורדפרס , בהתאמה אישית לעסקים.
בבניית האתר תקבלו בנייה לפי פורמט מתוכנן מראש להאצת האתר וחבילת 'פוש אורגני' משתלמת ללא תוספת מחיר! מילות המפתח יהיו מוטמעות בתוכן האתר כבר בתחילתו ותחסכו זמן וכסף לקידום האתר בגוגל.
מוזמנים להתייעץ עמנו