מה זה גוגל סרץ קונסול? ומדוע הוא קריטי לקידום האתר שלי?

אם יש לכם אתר באינטרנט, חשוב להכיר את הכלים הבסיסיים ביותר שיכולים לעזור לכם לנהל את האתר טוב יותר. אחד הכלים הללו הוא כלי של חברת גוגל בשם גוגל סרץ קונסול והמטרה שלו היא לעזור לכם לזהות בעיות באתר ולקבל נתונים שונים אודות האתר. לכלי הזה יש חשיבות רבה, במיוחד אם אתם מתכננים לבצע קידום לאתר שלכם. כאן נסביר לכם למה. 

 Google search console

סרץ קונסול היא פלטפורמה של חברת גוגל שנועדה לאפשר לבעלי אתרים לזהות בקלות בעיות באתר שלהם. בין הבעיות שאותן ניתן לזהות באמצעות סרץ קונסול ניתן למנות שגיאות שונות בשרת, תקלות שקשורות לאבטחת המידע באתר או בעיה בטעינה של חלק מדפי האתר. 

אפשר להגדיר את הכלי הזה בתור מה שיעזור לכם להבין איך האתר שלכם נראה מהפרספקטיבה של חיפוש בגוגל. השירות הזה ניתן לכם בחינם, אבל כמו כל השירותים האחרים של גוגל שקשורים לאתרי אינטרנט עליכם לפתוח יוזר של גוגל כדי שתוכלו להנות מהגוגל סרץ קונסול. 

גוגל סרץ קונסול

אלו סוגי נתונים ניתן לקבל דרך גוגל קונסול

בעזרת הסרץ תוכלו להבין מה התדירות שבה האתר שלכם מופיע בתוצאות החיפוש בגוגל, מהן המילים שמובילות אליו ונמצאות בתדירות הגבוהה ביותר בשורת החיפוש. בנוסף תוכלו לאתר בעיות שקשורות לכתובת של האתר או להפניות אחרות שנוצרות מתוכו. באמצעות הקונסול תוכלו גם לבקש מגוגל לתת אינדקס לתוכן חדש שאתם רוצים להעלות לאתר או פשוט לעדכן מחדש אינדקס קיים. 

דפים באתר שעלולים להוביל לכתובת זדונית או כאלו שלחיצה עליהם מובילה לשגיאה גם הם נתונים שהסר יוכל להצביע עליהם בקלות. נקודה שחשוב לשים לב אליה היא שביחס לכל הנתונים שאותם ניתן לקבל דרך הגוגל קונסול, לא ניתנת לכם אפשרות לפתור אותם באופן ישיר דרך הפלטפורמה הזו. ביחס לכל בעיה תצטרכו לפתור אותה בכלים המקובלים. 

קידום אתרים

לא משנה מה התחום שבו האתר שלכם עוסק, כנראה שיש עוד לא מעט אתרים שבם הם עוסקים בתחום הזה. כדי להגיע למצב שבו דווקא האתר שלכם יהיה זה שבולט מעל כולם, יש צורך לבצע תהליך שנקרא קידום אתרים. גם בתהליך הזה יש לגוגל סרץ קונסול הרבה מה לעזור לכם. 

הקשר בין גוגל קונסול לקידום אתרים

לחברת גוגל יש אלגוריתם שדרכו היא קובעת את דירוג תוצאות החיפוש. האלגוריתם הזה מעניק לכל אתר דירוג על פי קריטריונים מסוימים, ובעת החיפוש בגוגל רשימת התוצאות נקבעת לפי הדירוג הזה. ברור שבתור בעלי אתרים המאמץ שלכם צריך להיות איך להביא את האתר למקום כמה שיותר גבוה ברשימה של אותן תוצאות חיפוש. גוגל קונסול יכול לסייע לכם במלאכה הזו.

דירוג האתרים בודק האם יש באתר הפניות לדפים ריקים, דבר שאותו ניתן לבדוק באמצעות הסרץ קונסול. בנוסף, תוכלו לבדוק מה המקום שבו אתם מדורגים עבור חיפוש מסוים, ומנגד, מה מילות החיפוש שעבורן האתר שלכם מתקבל בתור תוצאה במיקום גבוה. האינפורמציה שאותה תוכלו להפיק באמצעות גוגל סרץ קונסול תעזור לכם לקדם את האתר בצורה טובה יותר. 

לסיכום

סרץ קונסול הוא כלי של חברת גוגל שנועד לעזור לבעלי אתרים לקדם את האתר. חשוב להבין שגוגל קונסול לא נועד כדי לשנות את האתר אלא רק כדי לספק לכם אינפורמציה אודות האתר שלכם. רק אחרי שתקבלו את האינפורמציה ותבינו מה בדיוק הדברים שאתם רוצים לשנות תוכלו לגשת לאתר עצמו ולשנות אותם. ל search console יש גם יכולת לעזור לכם בקידום האתר.